Dlaczego my?

 Kadra – ludzie z pasją

Nasza kadra to zespół wykształconych, zaangażowanych nauczycieli, specjalistów i instruktorów dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują dzieci do odkrywania świata, do nauki języka angielskiego, tworzenia artystycznych prac oraz eksperymentowania. Okazują dzieciom dużo ciepła, cierpliwości i zrozumienia. Pokazują, jak radzić sobie z emocjami, organizować zabawy oraz rozwijać zdolności i pasje. Nasi nauczyciele posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Motywują wychowanków do odkrywania świata, dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.

 

Edukacja przez zabawę

Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo widzieć chciało.

Janusz Korczak

Ponieważ zabawa jest główną formą aktywności dziecka, w  przedszkolu edukacja odbywa się poprzez zabawę. Gwarantujemy naszym przedszkolakom radosne i atrakcyjne spędzanie czasu, jak również zapewniamy najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej.

Przyjazne wnętrza

Jesteśmy zwolennikiem edukacji, która kładzie nacisk na wizualną estetykę otoczenia. Uważamy, że dzieci od najmłodszych lat powinny mieć styczność z dobrym wzornictwem, gdyż będzie to kształtowało ich wrażliwość na resztę życia. Dlatego nasze wnętrza cechują proste formy, stonowane kolory i naturalne materiały, które są przy okazji zdrowe, ekologiczne. Chcemy, aby dzieci nasiąkały dobrym wzornictwem od najmłodszych lat.

Przedszkole mini Oxford ma być tłem do zabawy. Dzieci są same w sobie na tyle kolorowe, że wyważona architektura stworzy balans z ogromną radością, jaką generują.

Nowoczesne wyposażenie

W przedszkolu mini Oxford zadbaliśmy o to, aby nasi mali podopieczni byli bezpieczni, dlatego wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych. Wyposażyliśmy sale w proste, drewniane i ergonomiczne meble pamiętając jednocześnie o miłej, przyjemnej kolorystyce. Część przestrzeni została pomalowana farbą tablicową, po której można rysować do woli. Wysokiej jakości wykładziny antyalergiczne, posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz są ciepłe i miękkie – więc dzieci uwielbiają na nich siedzieć, bawić się i wypoczywać.

Pragniemy również pobudzać dziecięcą wyobraźnię w imię zasady „im mniej tym więcej”. Używamy drewnianych zabawek, ograniczamy w nich liczbę rozpraszających dzieci kolorów i wzorów oraz eliminujemy elementy z plastiku czy innych nieorganicznych materiałów. Wracamy do zapomnianych już dzisiaj szmacianych lalek pamiętając o tym, że dzieci kochają to, co miękkie i przytulne. Tworzymy piękne kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych. Posiadamy wspaniałe zabawki edukacyjne, które trudno znaleźć w innych przedszkolach.

Dokładamy wszelkich starań, by świat dziecka w naszym przedszkolu był bezpieczny, estetyczny i przyjazny.