Zajęcia akademickie

 

To zabawa w studiowanie. Przeznaczona jest dla wszystkich dzieci z przedszkola mini Oxford, które chcą dowiedzieć się m.in.: Dlaczego wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać (lub nie znają na nie odpowiedzi).

Warsztaty akademickie będą się odbywały 1 lub 2 razy w miesiącu i trwały około 1-1,5 godz. Będą  prowadzone przez kadrę akademicką  uczelni z terenu Lubelszczyzny i kraju, ekspertami w danej dziedzinie. Sposób prowadzenia warsztatów oraz forma przekazu dostosowane będą do wieku dzieci.

Program warsztatów obejmuje tematy z różnych dziedzin wiedzy m.in: z Astronomii, Biologii, Matematyki, Fizyki, Chemii, Informatyki,  Języków obcych,  Paleontologii, Medycyny, Prawa i wielu innych.

Celem zajęć akademickich jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.